Založ si blog

Hranie bridžu na BBO. Návod

Corona vírus spôsobil, že sa bridžisti nemôžu stretávať z preventívnych dôvodov v kluboch. Pre tých, ktorí doteraz nehrali na internete na servri BBO ponúkam tento návod.

Registrácia

Server Bridge Base Online (BBO) sa nachádza na tejto adrese.

Zobrazí sa vám táto stránka:

Pokiaľ už ste zaregistrovaní, zadajte svoj nick a heslo, ak zaregistrovaní nie ste, klinite na
Become a member (free!)

Registrácia a hranie na BBO sú bezplatné.

 

 

 

 

 

Zobrazí sa vám obrázok vpravo:

Položky pri ktorých je Required sú povinné, ostatné sú nepovinné, slúžia na ľahšiu identifikáciu pre vašich priateľov.

User name – zadajte nick, ktorým sa chcete prihlasovať

Password – heslo

Confirm password – overenie hesla

Real name – vaše skutočné meno

ACBL number – platí len pre členov americkej bridžovej federácie

Skill level – vaša orientačná hráčska úroveň. Je dobre ju mať nastavenú podľa vašej skutočnej hráčskej úrovne, ak si ju nastavíte privysoko, tak vašu hru partneri často ohodnotia nevyberavými slovami, ak si ju nastavíte prinízko, dobrí partneri sa vám budú vyhýbať.

Country – štát, nastavte si Slovakia, tak vás slovenskí hráči ľahšie nájdu, niektoré turnaje sú prístupné len hráčom danej krajiny.

Kliknite na štvorček pred I agree Terms of service, ak si chcete prečítať podmienky používania BBO, kliknite najprv na odkaz.

 

Potom kliknite na Register. Pokiaľ ste vyplnili všetky povinné údaje, tak môžte rovna hrať na BBO.

Poznámka: V minulosti ešte žiadalo e-mailovú adresu a mohli ste hrať až po kliknutí na správu, ktorá vám prišla do schránky.

Zobrazí sa vám domovská stránka BBO:

 • Solitaire – plnenie rôznych úloh pri hre s robotmi
  • Just play bridge – hrani s robotmi, vhodné na precvičenie si dražby a hrania, ak by ste hneď začali hrať s reálnym partnerom, asi by ste sa nevyhli misclikom
  • Start a Bridge 4 game – tiež hra s robotmi, odohranie štyroch rozdaní, porovnávate sa s ostatnými hráčmi ale v totálnych bodoch
  • Instant tournament – hranie turnajov, ktoré už boli odohrané a vy sa porovnávate, ako by ste v takom turnaji dopadli. Prvé štyri sú platené turnaje, posledný je bezplatný týždňový turnaj.
  • Weakly fre tournament – bezplatný týždňový turnaj
  • Bridge Master – nácvik zohrávky, rozdania sú predlicitované, je pripravených 5 rozdaní pre každú hráčsku úroveň
  • About Solitaire – podrobný návod k Solitaire
 • Competitive – seriózne porovnávanie sa v turnajoch a družstevných zápasoch
  • ACBL Masterpoint tournament – turnaje v ktorých možno získať majstrovské body ACBL, prístupne iba členom ACBL
  • BBO Points Tournaments – platené turnaje, v ktorých možno získať BBO body
  • Robots Tournament – turnaje, v ktorých hráte s robotom proti robotom, väčšinou sú platené, ale nájdu sa tam aj nepatené turnaje.
  • Free Tournaments – bezplatné turnaje, zobrazí sa zoznam turnajov, ktoré budú čoskoro spustené, sú medzi nimi aj turnaje s robotmi, individuály s reálnymi hráčmi a párové turnaje s reálnymi hráčmi
  • All Tournaments – všetky horeuvedené turnaje
  • Team Matches – družstevné turnaje

Prihlásenie sa do turnaja

Po kliknutí na Free Tournaments sa zobrazí zoznam turajov, ktoré budú v najbližšom čase spustené. Ak si zvolíte individuál, stačí len kliknúť na turnaj a zaregistrovať sa.

Ak kliknete na prárový turnaj, tak sa vás spýta na nick svojho partnera. Keď nick zadáte a stlačíte Invite, ak je hráč prihlásený, príde mu pozvánka do turnaja, ktorú musí potvrdiť, ak ju do cca. dvoch minút nepotvrdí, môžete pozvánku poslať znova alebo pozvať iného partnera. Ak pozvánku potvrdil, zobrazí sa zoznam prihlásených párov. Čas spustenia turnaja je orientčný, môže byť z technických príčin spustený skôr alebo neskôr.

Videonávod

 

 

 

 

Diplomovka

15.11.2020

Obhájil som diplomovku, ani neviem ako. Sám som si ju nenapísal, predsa nie som pako. Študentky a študentíci, načo študujete, v parlamente vedomosti nepotrebujete. Predseda nám vždy ukáže, jak hlasovať treba, sám volič si za to môže, že nemá na chleba. My musíme nosiť rúška, Igor však nemusí, že sme preňho iba svoloč, zverejní statusy, o ponožkách, o [...]

Prechádzka od 1: 00 do 5: 00

14.11.2020

Poďme sa priatelia prechádzať od jednej do piatej poďme to spolu spočítať tej vláde prekliatej. Boli sme sa spolu testovať, postáli si v rade, boli sa spolu nakaziť, nech covid je všade. Poďme si spoločne vypočuť tlačovku Matelka, keď je tam tento nedouk, vypína sa telka. Spoločne sme si to skazili, pravdu má premiér, veď sme ho na jar zvolili, takže je všetko fér.

Plošné testovanie a žonglovanie s číslami (2)

10.11.2020

V predchádzajúcom článku som z matematického pohľadu analyzoval prvé kolo plošného testovania. Po druhom kole k tomu v podstate nemožno nič nové zmysluplného dodať, iba možno konštatovať Pat a Mat (Naď a Matovič) naďalej žonglujú s číslami, ako sa im zachce. Bez ohľadu, aké percento pozitívnych by v druhom kole vyšlo, bol by to dôkaz toho, že plošné testovanie Ag [...]

žena, rúško, ochrana

Otvárajú sa ďalšie obchody, rúška už nemusia byť všade

19.04.2021 06:00, aktualizované: 07:25

Slovensko zmierňuje reštriktívne opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Otvárajú sa ďalšie obchody, za istých podmienok možno ísť von bez rúška.

Johnson & Johnson

ONLINE: V USA zaočkovali už polovicu dospelých

19.04.2021 06:00, aktualizované: 07:47

V USA na 100 obyvateľov použili 61,6 dávky vakcíny, na Slovensku 23,57, v EÚ 24,9, v Maďarsku 48,02.

ČR Rusko ambasáda zamestnanci vyhostenie

Ľudia, čo útočili v Česku, sú hrdlorezi, tvrdí expert na tajné služby

19.04.2021 06:00

Jednotka ruskej vojenskej rozviedky GRU, ktorá sa v roku 2014 mala podieľať na sabotáži v muničnom sklade v českých Vrběticiach, stále existuje a funguje dobre.

navaľnyj

EÚ vyzvala na okamžité prepustenie Navaľného. USA hrozia následkami, ak zomrie

18.04.2021 22:00

Zdravotný stav Alexeja Navaľného sa rýchlo zhoršuje. Vo väzení v ruskej kolónii už viac ako dva týždne drží protestnú hladovku.

Tibor Menyhért

Tak dlho sa hádali na maličkostiach, až z toho bola veličkosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 160
Celková čítanosť: 364858x
Priemerná čítanosť článkov: 2280x

Autor blogu

Kategórie